kuchnia włoska w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. jedzonko Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, minestrone i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *